Gympaba – Unilink – University Newcastle – University Buckinghamshire

Piatkové popoludnie 7. februára bolo na Gympabe venované štvrtákom. Na pôde našej školy sme privítali pani Simonu Vrabcovú, reprezentantku UniLink – Poradenské centrum pre vysokoškolské štúdium v Británii, www.unilink.sk, ktorá vo svojej prezentácii poskytla cenné informácie o vysokoškolskom štúdiu vo Veľkej Británii. Žiaci sa dozvedeli o spôsobe štúdia, rozmanitosti študijných odborov, financovaní, študentských pôžičkách a dostali aj mnoho praktických rád ohľadom ubytovania, brigád, či možnosti získať štipendium.
Rovnako nám bolo cťou vypočuť si Iaina Harrisa z Northumbria University Newcastle a Nicolli de Carvalho z  Buckinghamshire New University, ktorí trpezlivo odpovedali na otázky našich žiakov. Kto vie, koľkí z nich zúročia vedomosti z Gympaby vo Veľkej Británii?  Necháme sa prekvapiť.
Simulované parlamentné voľby

V piatok 7. 2. 2019 sa uskutočnili v našej škole simulované parlamentné voľby, ktoré organizovala žiacka školská rada . Simulácia volieb prebiehala ako projekt Rady mládeže Bratislavského kraja.  Do projektu sa zapojilo vyše 180 škôl z celého Slovenska, ktoré navštevuje viac ako 60 000 študentov. Záštitu nad projektom v Bratislavskom kraji prevzal predseda BSK Pavol Droba.
Európska kvalita našej školy, projekt Erasmus+

Naša škola získala grant na realizovanie projektu Erasmus+. Projekt bol vypracovaný so zámerom vzdelávať manažment školy, vyučujúcich anglického jazyka a vyučujúcich všeobecnovzdelávacích predmetov v anglickom jazyku. Cieľom projektu bolo preniesť medzinárodné skúsenosti do života školy,   zvýšiť kvalitu riadiacich procesov školy a vyučovania v bilingválnej sekcii školy. Projekt koordinovala: PaedDr. Silvia Dadajová. Ostatní účastníci projektu: Mgr. Petra Gaburjáková, Mgr. Katarína Hlavnová, Ing. Jana Krajčírová, Ing. Ľubica Magnússon, Mgr. Jana Sláviková a Mgr. Róbert Mezei. Ďalšie informácie nájdete v tomto letáku.

Dobrý učiteľ – tajomstvo jeho úspechu, projekt Erasmus+

Predmetová komisia nemeckého a francúzskeho  jazyka získala grant v rámci programu Erasmus+ KA1 (vzdelávacia mobilita jednotlivcov) na realizáciu svojho projektu s názvom Dobrý učiteľ – tajomstvo jeho úspechu. Účastníkmi projektu boli  vyučujúci nemeckého jazyka: Mgr. Martin Kolárik, Mgr. Dana Krčmárová a Mgr. Adam Hlavna. V mesiaci júl 2019 účastníci projektu sa zúčastnili mobilít v Nemecku (Berlín) a Rakúsku (Viedeň). Vyučujúci nemeckého jazyka si rozšírili svoje odborné a jazykové kompetencie a načerpali množstvo impulzov pre vyučovanie nemeckého jazyka v našej škole. Získané vedomosti budú prospešné nie len pre daných vyučujúcich, ale aj pre ostatných učiteľov, ktorí sa získanými poznatkami môžu inšpirovať a samozrejme aj pre študentov, ktorí novými metódami získajú vedomosti v predmete nemecký jazyk. Ďalšie informácie o projekte si môžete prečítať v tomto dokumente.

Foto 1     Foto 2   Foto 3     Foto 4