Sieň slávy

Sme radi, že Vám konečne môžeme predstaviť prvého žiaka našej školy, ktorý otvorí našu Sieň slávy. Našou premiérovou študentkou sa za mesiac január 2022 sa stala volejbalistka Tereza Tomčányová z Q.B. Spolu so svojím tímom obsadili 4. miesto na medzinárodnom turnaji MEVZA Cup.  Rozhodli sme sa s Terkou urobiť krátky rozhovor o jej doterajšej volejbalovej kariére ako aj o jej budúcich cieľoch.

Kedy si začala hrať volejbal ?

Volejbal hrám 5-6 rokov, takže už od základnej školy.

Kto ti ho navrhol?

Na základnej škole prišla za mnou učiteľka či by som nevyskúšala volejbalový krúžok. Tak som skúsila pár tréningov, začalo ma to baviť a doteraz sa tomu venujem.

Ako často a ako dlho trénuješ?

Tréningy v klube ŠŠK Bilíkova mávam každý deň 2-3 hodiny a cez víkend zápasy alebo reprezentačné sústredenia.

Ako prebieha príprava na takúto veľkú súťaž? Mali ste aj nejakú špeciálnu prípravu?

Intenzívnejšiu prípravu máme väčšinou 2-3 mesiace pred väčším turnajom, kde sa každý druhý týždeň stretneme väčšinou na tri dni a trénujeme, aby sme dopadli čo najlepšie alebo odohráme priateľské zápasy. Teraz sa začíname pripravovať na 2. kvalifikačný turnaj, ktorý by mal byť koncom apríla v Bulharsku, kde budeme bojovať o postup na tohtoročné Majstrovstvá Európy.

Čo ťa na volejballe najviac baví?

Najviac ma na volejbale baví tá hra a adrenalín na zápase. Určite aj kolektív, pretože máme veľa spoločných zážitkov a je výhoda, že keď sa napríklad nedarí, tak tím ťa podrží a povzbudí

Aké ďalšie úspechy si dosiahla?

Minulý rok som sa zúčastnila Majstrovstiev Európy U16 v Humennom, kde sme skončili na 8. mieste a potom ešte s klubom sme cez leto vyhrali Slovenský pohár kadetiek a junioriek.

Aký je tvoj volejbalový cieľ?

Mojím volejbalovým cieľom je dostať sa s volejbalom do zahraničia a naďalej reprezentovať Slovensko.

Redaktor: Alen Imamovič Sx.A
Respondent: Tereza Tomčányová Q.B